Jak to může vědět???

Už několikrát jsem si všimla, že řekl zmínku o něčem, co nemůže prostě vědět!

Nemohou to být jen jeho přesné dohady!

Nebyl tady v tu dobu, není možné, aby něco ZASLECHL, NEBO VIDĚL.

Přesto se při naší poslední hádce, kdy byl vytočený do běla, hloupě podřekl a neuvědomil si hned, že to nemůže prostě vědět! Uvědomil si to ihned potom, co to řekl a začal vyvádět ještě víc, abych na to zapomněla …

Ale … já, já … nejsem blbá, tady něco nehraje, není možné, aby se to nějak dozvěděl, byla jsem zde sama … je to jasné! ODPOSLOUCHÁVÁ MĚ!!!

Někdo by si řekl, že se jedná o přátelskou, nebo obchodní návštěvu … Tajemný sympatický muž s velkým kufrem a dvěma dalšími kolegy mizí uvnitř bytu a při nenuceném hovoru s mírně nervózní ženou začínají vybalovat „své nástroje …“ Pozorně se rozhlíží po celém bytě, chvíli nastavuje nějaké přístroje, zapíná notebooky, propojuje je kabely s měřícími přístroji a pak se sluchátky na uších něco z jednoho z nich poslouchá a porovnává signály na displeji a ve sluchátkách se zvuky z bytu … A pak prochází podrobně s jedním přístrojem celý prostor bytu. Pozorně, soustředěně … několikrát se vrací a něco stále zkouší … Ve sluchátkách slyší různá rádia a televizní vysílání, dokonce sdělí majitelce bytu chvilku dopředu, že jí zazvoní telefon … a skutečně … zvoní … Neuvěřitelné … usmívá se žena a pozorně s napětím sleduje práci specialisty. Na jednom místě pracuje muž mnohem déle, než jinde … Stále něco zkouší …Pak se sklání níž, kleká si k pohovce, sejme si z uší sluchátka a bere malé zrcátko s vestavěnou baterkou … Dívá se nakonec zespoda pod opěrku pohovky, kde je dutina a pak se vrací k majitelce bytu. Dává jí posunky najevo, že se budou bavit o tom, co objevil, už raději někde jinde …

Venku, před domem se ptá: „Kdo všechno má přístup do bytu? Jak často? A odhaluje pravdu o skrytě umístěném miniaturním odposlechovém zařízení – radiomikrofonu, kterému se lidově říká „ŠTĚNICE“, které tiše slyší každé slovo a posílá jej nepozorovaně a spolehlivě radiovou cestou do svého okolí … Zde bývá zpravidla „někdo“ s přijímačem radiového signálu, nebo rovnou s celým nahrávacím kompletem.

Podle použitého typu a provedení odposlechového zařízení, určuje specialista přibližnou cenu použitého odposlechového prostředku … A také sděluje, zda se v něm musí někdy měnit baterie, či zda odposlech pracuje se síťovým napájením.

Kolegové mezitím pečlivě fyzicky prohledávají byt, nábytek, prověřují dutiny, demontují zásuvky, světla, elektroniku a prověřují, zda tam někde uvnitř není další monitorovací a odposlechový prostředek. Termokamerou se zkoumá a prověřují celý byt, jeho stěny, nábytek, strop, s cílem najít další nežádoucí monitorovací zařízení.

Zbývá už jen domluva s majitelkou bytu na dalším postupu. Tato malá nalezená „elektronická potvůrka“ sající informace z prostoru obývacího pokoje, byla důmyslně ukryta v prostoru opěrky sedací soupravy v obýváku.

Prohlídka skončila a už je mnohem jasněji …

Statistika společností provádějících prověrky proti odposlechu je bohužel neúprosná. Na každých 550 m2 kontrolovaného prostoru je odhalen jeden odposlechový prostředek … A štěnici lze koupit všude, opravdu snadno …

Autor textu: Pavel Maletínský

 
Kontrola proti odposlechu 

Váháte-li, zda je pro Vás OTP – obranně technická prohlídka proti odposlechům, kontrola PC, nebo osobní kontrola proti skrytým mikrofonům a tajně umístěným minikamerám vhodná, domluvte si nezávaznou a anonymní konzultaci.

Pavel Maletínský, jednatel GOLDSILVER, s.r.o.

Tel: +420 776 222 666