Prověrky počítačů a mobilních telefonů na odposlechové, monitorovací a špionážní programy.

Prověrky počítačů na odposlech a monitorovací programy
Prověrky počítačů na odposlech a monitorovací programy

Společnost GOLDSILVER s.r.o. provádí prověrky počítačů, IT sítí a mobilních telefonů na odposlechové, monitorovací a špionážní programy.

Prověrka IT PC a telefonů na odposlech a monitorovací programy.
Prověrka počítačů, IT sítí a mobilních telefonů na odposlech a monitorovací programy.

Jste renomovaná společnost?

Nebo snad spolumajitel firmy, či pracovník na úseku vývoje, nebo obchodu?
Nebo si žijete „jen“ svůj život, do kterého nemá nikdo nepovolaný nakukovat?
Je to vlastně jedno, všude může být někdo, koho zajímá vše, co děláte.
Je vážně jedno, kdo  jste.
Motivy jsou různé.

 

Nebezpečí v IT světě nemusí být hned vidět, následky jsou ničivé.
Nebezpečí nežádoucího monitoringu v IT světě se šíří rychle. Jedná se o aktuální hrozbu pro PC i mobilní telefony.

Nebezpečí v IT světě nemusí být hned vidět, ale následky jsou ničivé.
Proč se takový nežádoucí monitoring a odposlouchávání děje?
Důvody bývají různé. Třeba?

Vaše vědecká práce, firemní tajemství, obchodní praktiky, ale často také běžné „lidské“ motivy, jako třeba chorobná žárlivost, nevěra, závist, zloba, nenávist.
Ať  je to kdokoliv, a má jakýkoliv z motivů, útočí skrytě na Vaše soukromí.
Jak?
Dívá se na Vás … A Vy to nevíte!  Dioda na webce přeci nesvítí … hmm …
Zná každé slovo, každé písmenko, které jste právě napsali.
Používá Vaše hesla.
Vidí každou stránku, kterou jste si prohlédli, každou fotografii.
Čte si Vaše poznámky, má zkopírované veškeré dokumenty, které jste si dávno vymazali.
Nejen to,  je to ještě horší!

ON-LINE Vás poslouchá … a Vy to netušíte!  Aktivní mikrofon Vašeho notebooku je opravdu blízko …
Sdílí Vaše intimní události, Vaše pocity, Vaše touhy, Vaše prožitky … sdělené prostřednictvím počítače, nebo prožité v jeho blízkosti.
Zná opravdu každé Vaše rozhodnutí.
Zná každou navštívenou webovou stránku … A každé Vaše kliknutí myší zároveň pořídí fotku obrazovky, která je pak odeslána jemu …
Ví, jaké fotografie byly prohlédnuty.
Čte si obsahy zpráv odeslaných přes PC. Každé slovo sdělené přes různé aplikace.
Prohlíží si Vaše e-maily, přijaté, odeslané, rozepsané, čte si každou větu, slůvko, vidí každého smajlíka …

Slyší Vaše slova šeptaná do mikrofonu při spojení přes komunikační programy, které umožňují přenášet video a zvuk.
Ví vše, co se stalo v okolí počítače, také vše co bylo napsáno, sděleno, prohlédnuto …
Dokonce zná i to, co bylo vymazáno!
To vše umožňují provádět skryté špionážní programy, tajně umístěné ve Vašem počítači nebo telefonu.
Monitorovací program pak nashromážděné informace exportuje útočníkovi a ten si jen vybírá, co chce vědět a vidět.

Reality show Vašeho života běží spolehlivě dál, ovšem bez Vašeho vědomí …
Prostě se to děje. Třeba právě Vám.
A proč?
Někde je k tomu motiv, důvod, proč tiše běží monitoring Vašeho života, Vaší práce, Vašeho nejintimnějšího soukromí.

Co s tím?

Informace uložené ve Vašich PC a telefonech mohou být příště bezpečné a nemusíte mít pak obavy z toho, že si kdokoliv bez Vašeho vědomí právě prohlíží obsah Vašeho počítače, sleduje jaké jste navštívili stránky, nebo si čte Váš poslední e-mail, či vytvořený dokument. Zamezí se také tomu, aby byl počítač a telefon odposlechovým prostředkem, přes který se snadno realizuje prostorový odposlech za pomoci vestavěného, nebo externě připojeného mikrofonu.

Provádíme prověrky PC, IT sítí a mobilních telefonů proti neoprávněnému pronikání a proti jejich odposlechu, odesílání informací z jejich HDD, proti monitoringu stisku kláves a monitoringu PC pomocí různých programů známých jako KEYLOGGER a jako špionážní a monitorovací programy.

Bezpečnostní kontrola mobilního telefonu a PC.
Bezpečnostní kontrola mobilního telefonu a PC na odposlechové, špionážní a monitorovací programy.

KONTROLA PC A MOBILNÍCH TELEFONŮ

Kontrola počítače (dále jen PC), tabletů a mobilních telefonů, je prováděn specialistou, vybaveným potřebnými technickými prostředky a zejména znalostmi, který detekuje nežádoucí spuštěné procesy a chování PC, počítačové sítě, mobilního telefonu, které slouží jak k monitoringu infikovaného zařízení, tak prostoru kolem tohoto používaného počítače či telefonu a monitoringu sítě. Tuto kontrolu počítače, počítačové sítě, telefonu lze provést i samostatně, bez předchozí OTP – obranně technické prohlídky proti odposlechu a proti skrytě nainstalovaným kamerám.

Často se setkáváme s útokem prostřednictvím zákeřného software, tzv. Keyloggerů, které útočník instaluje různými cestami na počítač a pak nad ním má kontrolu. Keyloggery jsou v různých provedeních, v případě software se jedná buď o komerční běžně dostupné špionážní programy, které lze zakoupit již v řádech desítek až stovek Euro, dále byly nalezeny i speciální monitorovací programy, které jsou již sofistikované a útočník spolupracuje s programátorem, který cíleně napíše kompletní monitorovací program na míru uživatele PC. Odhalení tohoto druhého typu monitoringu je již velmi složité a je třeba důsledně kontrolovat, co jaká aplikace v monitorovaném počítači dělá a proč a také kdy byla nainstalována, kdy je spouštěna, kam odesílá data, jak se chová …

Dalším krokem kontroly PC je kontrola na připojený hardware a skrytý kamuflovaný hardware, které může být v počítači tajně nainstalován bez vědomí uživatele PC a tento dodatečně instalovaný prostředek pak většinou monitoruje do své vlastní paměti veškeré dění na PC a kolem PC a pak je odesílá na zvolené místo.

Jsou bohužel prostředky, které dodatečným útočným software a hardware napojeným na stávající počítač, nebo počítačovou síť, dokonale zmonitorují prostor kolem PC a to akusticky, nebo i opticky, samozřejmě monitorují veškeré úkony prováděné na počítači, včetně monitoringu stisku kláves, otevíraných souborů, odesílaných souborů, monitoring prostřednictvím tajného printscreenu (obrázek s kopií monitoru) obrazovky, monitoring komunikace po různých sociálních aplikacích a chatech.

Kontrola mobilního telefonu na monitorovací a špionážní programy.
Kontrola mobilního telefonu na odposlechové, monitorovací a špionážní programy.

Dále lze prověrkou odhalit i monitoring sítě pomoci skrytě nainstalovaných HW snifferů na počítačové síti.

Cena kontroly jednoho PC je od 15 000,- Kč výše za běžný domácí PC, komplikovaná kontrola při detekci útočného hardware a software může pak přesáhnout i 15 000,- Kč za jeden PC, toto je vždy konzultováno s klientem, zda si přeje pokračovat v kontrole dále a zajímají ho dodatečná zjištění a rozbor, specifikace monitoringu, včetně toho, kam zmonitorovaná data odcházejí, nebo zda se rozhodne PC například totálně přeinstalovat a zabezpečit svůj PC a již nezkoumat další souvislosti.

Na základě provedené kontroly PC vetšinou dochází k odstranění běžných virů, které zpomalují chod PC a manipulují PC ve prospěch třetích stran, které však nemají v úmyslu PC monitorovat, ale pouze využívají jeho výpočetní výkon na síti k různým operacím, bohužel většinou nelegálním. Tento trend, kdy uživatel nemá vůbec ponětí o tom, že přes jeho PC někdo tajně distribuuje například rozesílání spamu, je bohužel vzrůstající a může mít fatální následky pro uživatele nezabezpečeného PC.

Po provedené kontrole PC a počítačové sítě navrhne specialista kompletní řešení zabezpečení Vašeho PC, IT sítě a Vašich dat.

Váháte-li, zda je pro Vás OTP – obranně technická prohlídka proti odposlechům, kontrola PC, telefonu nebo osobní kontrola proti skrytým mikrofonům a tajně umístěným minikamerám vhodná, domluvte si nezávaznou a anonymní konzultaci.

Pavel Maletínský
jednatel GOLDSILVER, s.r.o.
V případě zájmu volejte +420 776 222 666