Poslechněte si rušičku DRUID D-06 – ochranu proti odposlechu

Druid_D06
Rušička proti odposlechu DRUID D06
Druid_D06

Sedíte vedle nich, ale nerozumíte jim. Přestože spolu lidé hovoří, nejsou slyšet žádná slova, jen podivné chrochtání. Server Lidovky.cz vyzkoušel zařízení, které se používá jako ochrana před odposlechy.

Kompletní článek včetně videa z testu rušičky DRUID D-06 naleznete ZDE.

Rušička DRUID D06 videoukázka
Rušička DRUID D-06 videoukázka

Zdroj: http://www.lidovky.cz/poslechnete-si-rusicku-kmotru-dzd-/zpravy-domov.aspx?c=A141022_121423_ln_domov_spa

Řeč je o přístroji Druid D-06, malé tmavé krabičce, k níž jsou připojena sluchátka s mikrofonem. Když se druid zapne, ve sluchátkách je rozhovor bez problémů slyšet. Bez sluchátek však lidé slyší pouze generovaný chrochtavý zvuk.

„V zařízení je šest výkonných reproduktorů, které dávkují přesně vypočítaný ruch, který se náhodně mění v určitém algoritmu, aby se to nedalo vypočítat. To znamená, že třeba slovo ‚ahoj‘ se pokaždé ruší trochu jiným ruchem,“ vysvětlil technický princip zařízení expert Pavel Maletínský.

Ruch se mění v závislosti na intenzitě hlasu, hloubce hlasu či rychlosti mluvení. Na jednom zařízení spolu může mluvit až šest lidí, případně je možné dvě krabičky spojit a rozšířit tak počet diskutujících na dvanáct.

Rušička DRUID D06 funkce
Rušička DRUID D-06 funkce

V Česku jsou podle Maletínského odhadu v provozu minimálně desítky kusů těchto rušiček. Přestože jsou podobná zařízení primárně spojovaná s trestnou činnost, mnohem častější je podle něj jejich využití v obchodních záležitostech. „Třeba když ve  firmě řeší nějaký důležitý projekt, strategii nebo vynález a potřebují věc projednat. Vím, že se přístroj využívá například v realitním byznyse nebo u právníků, když se jedná o nějaký citlivý případ,“ uvedl příklady expert.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/poslechnete-si-rusicku-kmotru-dzd-/zpravy-domov.aspx?c=A141022_121423_ln_domov_spa

Informace o zařízení DRUID D-06, včetně možnosti okamžitého objednání, naleznete ZDE.

Odposlech rozhovoru s použitím ochrany DRUID D06
Odposlech rozhovoru s použitím ochrany DRUID D-06

Pro objednání přístroje DRUID D-06 neváhejte kdykoliv volat tel: +420 776 222 666.
Zařízení je ihned skladem k dodání.


Přeji Vám hezký den a pohodu.
Pavel Maletínský
Jednatel GOLDSILVER s.r.o.